Rajd rowerowy Śladami Drogi Żelaznej Iwangorodzko - Dąbrowskiej

Rajd rowerowy Śladami Drogi Żelaznej Iwangorodzko - Dąbrowskiej

Dzień 10 września 2017 roku z pewnością zapisał się wielkimi literami w historii naszego stowarzyszenia. Tego dnia zorganizowaliśmy, w ramach zadania publicznego, pierwszy rajd rowerowy o tematyce historycznej – Rajd Śladami Drogi Żelaznej Iwangorodzko – Dąbrowskiej. Wzięło w nim udział ponad 130 osób, najmłodszy uczestnik miał 3 lata, zaś najstarszy 81 lat (!). Start poprzedziła krótka prelekcja o historii wyżej wymienionej linii kolejowej przygotowana przez Bartosza Kurca.

Cykliści do wyboru mieli 2 trasy: długą 70 kilometrową lub krótką 30 kilometrową. Trasy przygotował Dariusz Sobieszek z Rowerowych Koluszek, ukazywały one to co najpiękniejsze w naszej okolicy: łąki, lasy, pola i wioski. Trasy spełniły swoje zadanie i wielu uczestników twierdziło, że dzięki rajdowi poznało miejsca i drogi, których wcześniej nie znali. Na trasach wyznaczone były punkty kontrolne, w których zawodnicy mieli za zadanie się zameldować. Były one ulokowane w: Ciosnach, Zaosiu, Budziszewicach, Świnach i Redzeniu.

Rajd rowerowy Śladami Drogi Żelaznej Iwangorodzko - Dąbrowskiej

Start, a także finał rajdu odbył się na świetlicy wiejskiej w Felicjanowie, gdzie na zawodników czekał sycący grill. Śmiało stwierdzamy, że było to jedno z naszych najbardziej udanych przedsięwzięć, docenione nie tylko przez uczestników, ale także pogodę, która tego dnia była prawdziwie wymarzona. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym z przygotowania rajdu, a także uczestnikom i obiecujemy kontynuować ideę rajdów rowerowych o tematyce historycznej.