Zasady udostępniania treści strony

1. Wszystkie treści na stronie historiakoluszek.pl oraz jej podstronach objęte są licencją Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne 4.0 Międzynarodowe.
2. Oznacza to, że każdy może dzielić się, kopiować i rozpowszechniać zawarte na niniejszej stronie informacje, zdjęcia i inne dane w dowolnym medium i formacie. Można również adaptować, i przetwarzać dane we własnym zakresie.
3. Czynności opisane w pkt. 2. ograniczone są następującymi obostrzeniami:

a. należy odpowiednio oznaczyć źródło i wskazać, jeśli zostały dokonane w nim zmiany.
b. zabrania się wykorzystania treści strony (w tym zdjęć) do celów komercyjnych bez złożenia wniosku o udostępnienie treści.

4. W celu wykorzystania treści strony w celach komercyjnych wymagana jest każdorazowo pisemna zgoda Stowarzyszenia „Historia Koluszek”, w której opisane są treści udostępnione tworzące katalog zamknięty.
5. Stowarzyszenie „Historia Koluszek” może ustalić opłatę za udostępnienie komercyjne. Za opłatę wystawiana jest faktura VAT.
6. Przez działalność komercyjną rozumie się sytuację, gdy:

a. wnioskodawca zamierza wykorzystać treści z niniejszej strony w celu osiągnięcia korzyści finansowych lub materialnych.
b. wnioskodawca pośredniczy pomiędzy Stowarzyszeniem „Historia Koluszek”, a osobą trzecią zamierzającą wykorzystać treści z niniejszej strony w celu osiągnięcia korzyści finansowych lub materialnych, a także innymi pośrednikami.

7. Udostępnienie treści w trybie pkt. 4. oznacza udostępnienie przez stowarzyszenie treści bez naniesionych znaków wodnych i logotypu stowarzyszenia. Jednak użycie treści strony wraz ze znakami wodnymi lub logotypami stowarzyszenia w celach komercyjnych również stosuje się tryb z pkt. 4.
8. O udostępnienie należy występować pisemnie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na adres stowarzyszenia.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o historii Koluszek?
Chcesz być pewny prawdziwości tej wiedzy?
Wspomóż nas i kup książkę „Historia Koluszek 1386 – 1949”!