Wycieczka rowerowa „Lisowice wczoraj i dziś” - 11.07.2021 r.

Wycieczka rowerowa „Lisowice wczoraj i dziś” - 11.07.2021 r.

W minioną niedzielę 11 lipca 2021 r. odbyła się kolejna wycieczka rowerowa zorganizowana przez Stowarzyszenie Historia Koluszek. Tym razem tematem przewodnim było spojrzenie z perspektywy historii i współczesności na majątek w Lisowicach i powstający tam kompleks wypoczynkowy. W wycieczce wzięły udział 34 osoby.

Tradycyjnie wyruszyliśmy z Parku Miejskiego w Koluszkach udając się do Erazmowa, gdzie przystanęliśmy na cmentarzu ewangelickim uporządkowanym przez nasze stowarzyszenie i wolontariuszy z innych organizacji. Tam pokrótce poznaliśmy historię wsi i niemieckiego osadnictwa. Następnie przejechaliśmy na most nad Mrogą, gdzie porównaliśmy obecną konstrukcję do zdjęć z lat 30. ubiegłego wieku. Kolejno zobaczyliśmy ruiny kaplicy, bramę parkową oraz park i pałac (niestety tylko z pewnej odległości ze względu na obostrzenia pandemiczne) w międzyczasie poznając historię pałacu oraz XIX-wiecznego kurortu w Lisowicach.

Wycieczka rowerowa „Lisowice wczoraj i dziś” - 11.07.2021 r.

Po części historycznej dołączył do nas Dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego p. Mateusz Karwowski, który oprowadził nas po otwartym obiekcie. Poznaliśmy m.in. czas otwarcia kolejnych atrakcji oraz ciekawostki związane z Projektem Lisowice. Wszyscy obecni otrzymali bilety na baseny zewnętrzne ufundowane przez Gminę Koluszki. Na sam koniec rozpaliliśmy ognisko, którym zakończyliśmy niedzielny przejazd. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne wycieczki rowerowe!